Dr-Funakoshi.jpgҐічін Фунакосі  — майстер карате
з Окінави, який перший широко познайомив японців з цим бойовим мистецтвом. Почав популяризувати карате в Японії з 1921 року. Є засновником одного з найпоширеніших стилів — Шотокан. Вважається родоначальником японського карате.

Уроки Карате

Гічін починає займатись карате у віці 12 років під керівництвом Анко Адзато. В той час тренування проводились таємно, вночі в саду майстра при світлі лише одного ліхтаря. Хоча Анко Алзато був одним з великих майстрів школи ТОДЕ (першоджерельна назва карате), Гічін став єдиним видатним учнем.

З самого початку занять карате Гічін знайомиться з другим великим майстром: Анко Ітосу, другом Анко Адзато. І за порадою Анко ІТосу Гічін продовжує тренування з двума майстрами. Обидва вчителя практикують різні, абсолютно протиставні концепції карате. Адзато високий і плечистий, Ітосу маленький і товстий. Тому для блокування ударів кожен застосовує свою техніку. Адзато застосовує техніки скручування, тоді як Ітосу робить наглос на укріплення тіла. Ось ця різниця в сприйнятті від різних майстрів і створила всю багатогранність стилю Шотокан.

Показові виступи

В 1921 році імператорський син, мандруюси, вирішив зупинитися на острові Окінава. З цього приводу Гічіну доручають підгоготувати показові виступи учнів, Через рік в Кіото проходить національна спортивна експозиція і Гічін їде туди в якості представника карате Окінави

Дзігаро Кано, засновник дзюдо, займавший на той час високий пост в міністерстві освіти, був вражений виступом Гічіна. Фунакоші одразу запрошують підготувати показові виступи карате в Кодокан в Токіо.

Початок викладання карате

У віці 53 років Гічін Фунакоші припиняє викладацьку діяльність в школі Наха, залишаючи дружину та дітей на Окінаві, щоб заснувати школу карате в Токіо. Не маючи ніяких джерел доходів, Гічін спочатку працюю конс’єржом в пансіоні для студентів з Окінави. Працюючи в пансіоні, він отримує в своє розпорядження невелику кімнату, де й починає викладати карате. Спочатку учнів було небагато, але через два роки їх число збільшилось настільки, що приміщення для занять карате стало надто маленьким.

Зміна позицій

 

В 30-х рок150px-Shotokan_japanese.svg.pngах націоналізація охопила Японію. І все те що має відношення до Китаю, зустрічається гнівну відсіч в Японію. Гічін, відчуваючи такі зміни, перйменовує ідеограмму “Тоде
” (китайська рука) в “Карате” (пуста рука). Згодом Фунакоші  додає слово “До”(шлях)

Багато хто з Окінави звинувачував Фунакоші, у відмові від свого коріння. Але пізніше всі остаточно приймуть цю термінологію, адже це дозволило карате відкуриту свою, окрему, строніку в культурі Будо.

Розвиток Карате

З розвитком карате зал для тренування Фунакоші стає тісним. Саме в цей час Хакуда Накаяма, відомий майстер Кендо, пропонує Фунакоші використовувати свій зал в вільні від тренувань години. Так продовжувалось протягом 7 років, поки Фунакоші не знайшов маленьки будиночок з садом, в котрому встановив дерев’яний насти, де і проводив свої тренування. В наступному році йому вдається взяти в оренду перший поверх сусіднього будинку, де Фунакоші теж створює зал для тренувань.

В 1938 році багато учнів пропонують Фунакоші побудувати спортзал і назвати його “Шотокан” (будинок Шото, псевдонім, котрий Гічін використовував для своїх вірщів).

 

shotokan_karate_tigerНародження стилю Шотокан

В 1949 році народжується японська асоціація карате. Провідним стилем в цій організації став Шотокан.

Став Шотокан став виключно дінамічним та потужним, та найбільш підходящим  для масових занять.

Advertisements